1987-ben jelent meg a Mötley Crüe negyedik sorlemeze, a Girls Girls Girls. Ebben az időszakban a zenekar szakmai és drogfogyasztói szempontból is elért a csúcsra. Az album több nagy sikerszámot is felvonultat, a címadó dal mellett például a Wild Side című emblematikus darab is a slágerlisták élére került. A dalcsokor balladájának szánt keserédes alkotás, a Nikki Sixx basszusgitáros és Tommy Lee dobos által írt You're All I Need biztos befutónak tűnt. Jon Bon Jovi azt nyilatkozta róla, hogy ez a Mötley történetének legjobb lírai alkotása, a kiadó és a zenekar pedig nagy reményeket fűzött hozzá. A szerzemény azonban nem a hangos siker, hanem egy hozzá kapcsolódó botrány miatt vált a rocktörténelem szerves részévé.
A banda Wayne Isham rendezőre bízta a nóta "megfilmesítését", aki korábban már Bryan Adamsszel, a Bon Jovival, a Styx-szel és a Dokkennel is dolgozott együtt. Ráadásul a Crüe két korábbi slágerét, a Home Sweet Home-ot és a Smokin' In The Boys Room-ot is ő jegyezte, tehát munkássága sem a zenekarnak, sem az MTV képernyőjét akkoriban ellepő zeneipari szereplőknek nem volt ismeretlen.
Isham, a borongós mondanivalóra reflektálva, fekete-fehérben álmodta meg a képi világot, ami a kor színes-szagos, túlburjánzó stílusát ismerve merész húzásnak tűnhetett, de nem ez volt az egyetlen elem, ami kiverte a biztosítékot. A gyilkossággal végződő szerelemféltést elmesélő kisfilmet a dalszöveg és a képi meghjelenítés erőszakos tartalmára hivatkozva tiltólistára tette az MTV. (Annak ellenére, hogy a vérontás aktusa maga "off-screen" történik, vagyis direktben nem jelenik meg a klipben). Az akkoriban egyeduralkodónak számító zenei tévécsatorna támogatása nélkül a You're All I Need végül csak az amerikai slágerlista 83. helyéig jutott el (az angol és európai chartokon kicsit jobban teljesített, több országban bekerült a TOP 30-ba). A betiltás tényét azonban felkapta az akkori sajtó, és az egyébként is balhés csapat hírében álló Mötley imidzséhez remekül illett ez a rosszfiús történet.
A dalról Nikki Sixx basszusgitáros azt írta A heroin-naplók című önéletrajzi könyvében, hogy saját féltékenysége és erőszakos gondolatai ihlették. Az épp aktuális barátnője ugyanis megcsalta Jack Wagner színész-popénekessel, aki mellesleg 1984-ben egy All I Need című dallal hódította meg az amerikai slágerlistát, tehát a Mötley-szám ellene irányuló fricskának is tekinthető.