1985 legnagyobb koncertattrakciójának Bob Geldof agyszüleménye, az etióp éhezők megsegítése végett rendezett Live Aid volt, amely egyszerre két kontinensen zajlott, és noha az akkori pop- és rockélet krémje lépett fel rajta, ma már csak a Queen 21 percére emlékszik belőle a többség – ez bizony annyira mitikussá vált, hogy az utóbbi évek legsikeresebb zenés filmjében, a Queenről szóló Bohém rapszódiában például hangról hangra és mozdulatról mozdulatra reprodukálták… Bármennyire is elementáris erejű műsort adtak Freddie-ék, nekem a kokaintól kitágult pupillájú és izgága Elton John vagy a kifogástalan gentleman üzemmódban éneklő David Bowie fellépése sokkal jobban tetszett a Queenénél. Részben ezért döntöttem úgy, hogy az elkövetkezendő hónapok során több Live Aid-es jelenést is bemutatok e blogon, mert akad köztük még jócskán figyelemre érdemes a Királynőén kívül. Kezdjük a szegecses bőrruhában prezentált brit acélzene megteremtőivel, a Judas Priesttel!
A Judas Priest legénysége 1985 júliusában épp soron következő stúdióalbumán, a Turbo-n dolgozott a Bahama-szigetek fővárosában, Nassauban. Nem igazán fűlt a foguk a Live Aid-hez, de végül igent mondtak a felkérésre. Júdás papjai az amerikai helyszínen, a philadelphiai John F. Kennedy stadionban (ottani idő szerint délelőtt 11:30-kor) léptek színpadra háromszámos műsorukkal, amelyet a hangosítási hibák mellett kirobbanó energia és a tőlük megszokott profizmus jellemzett. A metálistenek a hippikedvenc Crosby, Stills & Nash folktrió és a pop-rocker Bryan Adams közé „ékelődve” mutathatták meg, mit tudnak – bizarr egy sorrend, annyi szent!
A Judas Priest énekese, Rob Halford két nagy találkozást is megélt a Live Aid-nek köszönhetően. Miután a zenekara elhagyta a színpadot, Halfordot az eseményen ugyancsak fellépő legendás folkénekesnő, Joan Baez meghívta magához az öltözőjébe, és elmondta neki, hogy a fia imádja az általa írt Diamonds And Rust Priest-féle feldolgozását. A másik emlékezetes mítingre a Live Aid afterparty-ján került sor, ahol Halford összefutott Jack Nicholsonnal, aki gratulált neki az aznapi koncertteljesítményéhez, ráadásul kiderült, hogy még Robunk nevét is tudta (ettől a háromszoros Oscar-díjas színészért rajongó énekes szinte könnyekig meghatódott).
Halford 1985-ben masszív alkoholistának számított, és a Live Aid előtt is alaposan „feltankolt” szesszel. A részegségéből szerencsére semmi sem érződött az előadásmódján.