A modern blues ősapjai közé tartozó amerikai énekes-gitáros, Üvöltő Farkas, azaz Howlin’ Wolf (igazi neve Chester Arthur Burnett, 1910. június 10 – 1976. január 10.) olyanokra gyakorolt hatást zsigeri muzsikájával, mint a Rolling Stones, a Doors és a Led Zeppelin, valamint Eric Clapton – az utóbbi állítólag személyesen fizette bálványa sírkövét annak halála után. A legendás előadó egyik leghíresebb dala az 1964-es Killing Floor, amelyet bűnügyi drámába illő saját élménye ihletett.
A nótában az Üvöltő Farkas egy olyan nőről énekel, aki nélkül sokkal jobb lenne az élete, és azt kívánja, bárcsak elhúzott volna már előle Mexikóba. Ám sajnos rosszul döntött, úgyhogy most a szenyoritákkal való kötetlen szórakozás helyett kénytelen a killing floor-on heverni. A „gyilkoló padló” Howlin’ Wolf dalának köszönhetően vált az amerikai szleng részévé, és nagyjából mélypontot jelent, azaz olyan depressziót, amely teljesen kilátástalannak tűnik. Hubert Sumlin, aki session gitárosként működött közre a felvételen, azt mesélte a dal keletkezéséről, hogy bár a killing floor-ban a floor tényleg padlót jelent, valójában egy emelet (szintén floor) volt a kiindulási alap. Howlin’ Wolf számos szeretőt tartott egyszerre, és amikor az egyikük, egy bizonyos Helen megelégelte a kicsapongásait, fogta a sörétes puskáját, és rálőtt a hűtlen bluesemberre a második emeleti lakása ablakából – szerencsére elvétette, így a közönség még sokáig élvezhette a csalfa Farkas fellépéseit.
A dalnak megannyi feldolgozása született; Albert King, Jimi Hendrix és Otis Rush is rögzítette a maga verzióját. Az idegen tollakkal gyakran ékeskedő Led Zeppelin pedig szó szerint lenyúlta a Killing Floor-t a The Lemon Song-hoz, amely a brit hard rock banda második (1969-ben megjelent) albumán található. Howlin’ Wolf dalainak jogtulajdonosa, az Arc Music cég beperelte a csapatot, aztán bíróságon kívül megegyezett a tagjaival. Howlin’ Wolfnak 45 ezer dollár ütötte a markát az alku következtében, majd innentől fogva az ő neve is szerepelt társszerzőként a Led Zeppelin lemezének újrakiadásain.